מערכות ספרינקלרים - כל מה שחשוב לדעת

ספרינקלרים- מים מים בששון

בפעם הבאה שאתם הולכים למקום ציבורי כמו קניון, בית חולים, מלון או כל משרד ממשלתי רשמי, הסתכלו לתקרה ותוכלו לראות מעין עב"מים קטנים, חלליות אליפטיות צמודות לתקרה ונראות כמין מצלמות רחף מיוחדות. אלו לא מצלמות ולא עצמים מהחלל החיצון, אלו ספרינקלרים שמטרתם התזת מים לכיוון הקרקע במקרה של עשן מיתמר או שרפה. במאמר זה אציג את המתקן הייחודי הזה, כיצד הוא פועל ומהם תקנות כיבוי האש המתייחסות להתקנת ספרינקלרים  במוסדות ובמרחבים ציבוריים.

מהם ספרינקלרים ? כפי שמשתמע משמם הלועזי, מדובר על מתקני התזת מים אוטומטיים שמשמשים לדיכוי מהיר של דליקות ולשליטה על עוצמת שריפה עד להגעת כוחות כיבוי אש או עזרה חיצונית. מערכות ספרינקלרים בנויות מצינורות המחוברים לברזי מים ובתוכם יש לחץ מים תמידי המשתחרר כאשר שסתום זכוכית ובתוכו נוזל המזהה חום נשבר ומאפשר את פריצת המים, בצורה מבוקרת, לכל רחבי החדר או הסביבה מתחתם.

מערכות ספרינקלרים

 

התקנת ספרינקלרים היא חובה, על פי חוק, בכל בניין מגורים או עסקים שגובהו 13 מטרים ומעלה והתקנתם חייבת להיות בהתאם לתקן ברור ומוגדר של מכון התקנים הישראלי ולכן חובה לוודא כי בעת הזמנת אנשי מקצוע או חברה מקצועית להתקנת מערכות ספרינקלרים, נמצא בידם אישור תקף על היותם בעלי תו תקן להתקנת מערכות כאלו. לאחר ההתקנה, לא מסתיימות החובות של דיירי בניין המגורים או העסקים, והם חייבים לדאוג לאחזקה, בדיקה ובקרה שוטפת שלהן על מנת לשמר את התקן של המערכות הללו ולשמור על יכולתן להגן על הנכס ועל בטיחות השוהים במבנה בעת שריפה. גם את הבקרות הללו יש לבצע על ידי גופים המוסמכים לכך בידי מכון התקנים ובידם אישור תקף ורשמי לכך. מערכות ספרינקלרים, כמו כל רהיט, מוצר או כלי אחר הנמצא ברשותנו, נשחקים, מתלכלכים וצוברים אבק, דברים העלולים לפגוע ביכולת המבצעית שלהן. תחזוקה שוטפת של ניקיון, סריקה היקפית ווידוא כי אין כל גורם עליהן העלול לפגום בפעילותן הם הכרח וצורך בכל תכנון תחזוקה שוטפת של בניין המגורים או מגדל העסקים.

תקנות כיבוי אש הן אינן המלצות ואינן כללי זהירות כלליים, אלא פקודת ביצוע האמורה להתבצע בשלמותה תוך אכיפת כל התנאים וההגבלים שנמסרו לבעלי המפעל, העסק או הבניין המיועד למגורי אדם. אי עמידה בתנאי בטיחות האש היא עבירה פלילית, ויתרה מכך, היא רשלנות פושעת לאין כמוה ואסור להתעלם מכך כאשר מגיעים למקום חדש לשם שכירת משרד, דירה או לשם ביצוע עסקת נדל"ן אחרת. וידוא קיומן של מערכות ספרינקלרים בכל קומה, בכל אגף ובכל מקום שבו ישנה אפשרות לדליקה או לשרפה ספונטנית או אחרת, הוא דרך מצוינת להתחיל וללמוד מקום חדש ולעמוד על אופיו ועל מעלותיו וחסרונותיו.

אסור להתפתות ולהאמין כי חבל על הכסף וכי אין שום סיכוי שבעולם שמשהו יקרה, מעבר לחבות החוקית, מדובר על חיי אדם ועל הביטחון האישי שלכם- התקנת מערכת ספרינקלרים ראויה, מתוחזקת ותקנית היא הצלת נפשות לכל עניין ודבר.


| מערכת ספרינקלרים || ספרינקלרים || מתזים || מערכות ספרינקלרים || ציוד לכיבוי אש |

 

ביקורת מערכות גילוי אש 
עד 20 גלאים 
לפי תקן 1220/11
בעלות של
 450 ש"ח בלבד

 

בחברתו תקבלו שירות מקיף ומקצועי ובמגוון תחומים:
גילוי אש, ציוד לכיבוי אש, ספרנקלרים, מערכות פריצה, רשתות מחשבים, מערכות כריזה, מצלמות במעגל סגור, אינטרקום טלוויזיה, מרכזיות טלפוניות ועוד...
התקשרו ליפגישת ייעוץ
ללא התחייבות!!!

 

   
  לשיחת ייעוץ חינם
   
 

ליצירת קשר מהיר

 

* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha

עיצוב